— Hide menu

SODAmore YAZ 2011
24.06.2011-26.08.2011

SODA, birbirinden farklı malzeme, renk ve tema çerçevesinde çalışmalar üreten uluslararası çağdaş mücevher sanatçılarını bu yaz tekrar bir araya getirdi!

Geçen sene ilki gerçekleştirilen ve SODA’da bir gelenek haline dönüşen “SODAmore Yaz: Çağdaş Mücevher Sanatı Sergisi” bu sene yepyeni isimlerle tekrar karşınızda. Alışık olduğunuz mücevherleri unutmanıza yol açacak bu koleksiyon, evinizin başköşesinde sergilenmeyi hakedecek nitelikte çalışmalardan oluşuyor.

Uluslararası sanat ve tasarım dünyasını takip eden öncü isimlerin koleksiyonlarında yer alan ve çağdaş mücevher sanatının en iyi örneklerini sunan bu sıradışı sergide cam, metal, kauçuk, pleksiglas, ahşap, kağıt, plastik ve seramik gibi malzemelerden yapılmış yaklaşık 70 adet özgün mücevher yer alıyor.

Zwetelina Alexieva, Ara Kuo, Ritsuko Ogura, Selen Özus, Lina Peterson, Nikolay Sardamov, Michihiro Sato, Salima Thakker, Flora Vagi, Tanel Veenre gibi bu akımın dünyadaki önemli isimlerinin bir araya geldiği bu sergide, saç fırçasından yüzükler, kartondan bilezikler “değerli mücevher” tanımını tekrar sorgulamanıza sebep olacak.

Once more SODA brings together a group of contemporary artists who use different colours, materials and themes to exhibit their work for the SODAmore exhibition this summer.

“SODAmore Summer 2011: Contemporary Art Jewellery Exhibition,” which was also organized last year, will host many new international artists. This show will challenge you to forget the old contours and styles you were once used to, to be swiftly replaced by deserving contemporary art.

Including approximately 70 pieces, the exhibition will present prominent artists of Contemporary Art Jewellery which has become an acclaimed area of interest for international art collectors who use various materials like glass, metal, rubber, plexiglass, wood, paper, plastic and ceramic.

The exhibition hosts artists Zwetelina Alexieva, Ara Kuo, Ritsuko Ogura, Selen Özus, Lina Peterson, Nikolay Sardamov, Michihiro Sato, Salima Thakker, Flora Vagi and Tanel Veenre. Some rings are made from hairbrushes while some bracelets are carved out of cardboard; ultimately the exhibit will surprise you and make you question the definition of “precious” jewellery.

Ara Kuo

Ara Kuo

Tanel Veenre

Ritsuko Ogura

Nikolay Sardamov

Selen Özus

Salima Thakker

Lina Peterson

Michihiro Sato

Flora Vagi

Zwetelina Alexieva

Comments are closed.

-->