— Hide menu

Frank Plant

http://hierroglyphic.blogspot.com/

FRANK PLANT
Çalışmalarını Barselona’da devam ettiren A.B.D.’li sanatçı Frank Plant Philadelphia Güzel Sanatlar Üniversitesi, heykel bölümünde eğitimini tamamladı. 1993’te mezun olduktan sonra Amsterdam’a taşındı ve bu dönemde çelikten resimler yapmaya başladı.

Günlük nesnelerin formları ve kompozisyonları üzerine basit çalışmalar gerçekleştirdi. Çin, Almanya, Hollanda, İspanya, Portekiz gibi dünyanın pek çok ülkesinde sergilere katılmış olan sanatçının çalışmaları, Avrupa ve Kuzey Amerika’da bir çok özel ve kamusal koleksiyonda yer alıyor.

FRANK PLANT

Frank Plant is a Barcelona based American sculptor. He studied sculpture at the University of the Arts in Philadelphia, Pennsylvania. After finishing his B.A. in fine arts in 1993 he moved to Amsterdam and during this period he began to develop his drawings in steel. These are simple and direct studies of the forms and compositions of everyday objects.Plant has been involved in several exhibitions in China, Germany, Holland, Spain, Portugal. His work is in private and public collections throughout Europe and North America.

Comments are closed.

-->